جنگل نوردی پاییزی!

جنگل‌های ۲هزار و ۳هزار

جنگل‌های ییلاقی، دوهزار و سه هزار واقع در تنکابن، منطقه‌ای بکر، زیبا با چشم‌اندازهای بدیع است. آب و هوای مطبوع همراه آبشار‌ها و چشمه‌های آب گوارا و آرامش رویایی این منطقه برای گروه‌های توریستی مشتاق آرامش و طبیعت کاملا ایده‌آل است.

جنگل تنکابن در شمال

وجه تسمیه منطقه این است که در قدیم رودخانه را هراز می‌گفتند و چون منطقه دوهزار دارای ۲ رودخانه است، همینطور منطقه سه‌هزار دارای ۳ رود اصلی شلف، گرمارود و مران‌رود است به آن سه هراز می‌گفتند که با گذشت زمان با جابه‌جا شدن نقطه، هراز به هزار تبدیل شده است.

جنگل لاویج

جنگل لاویج

لاویج یکی از دهستان‌های شهر چمستان نور در استان مازندران است. ناحیه کوچک و کم‌وسعت لاویج، دارای نواحی اکوتوریستی بی‌نظیری است. جنگل‌های انبوه و متراکم لاویج از تنوع زیاد گونه‌های گیاهی و درختان گوناگون برخوردار  است و در هر ناحیه آن چشمه‌سارانی از دل زمین به بیرون می‌جوشد.

جنگل لاویج در شمال ایران

از نواحی تفریحی و توریستی آن می‌توان به جاده‌های جنگلی، آبگرم معدنی لاویج، مراتع و چمنزارهای نومه، چشمه‌ها و رودخانه‌های پرآب و خروشان و کوه‌های پوشیده از انبوه درختان و جنگل‌های وسیع و بکر اشاره کرد.

جنگل گلستان

جنگل گلستان

جنگل‌های گلستان از مناطق زیبایی سواحل خزر است. جنگل هزاررنگ پاییزی گلستان از جاذبه‌های فصل پاییز است و نباید  فرصت دیدن آن را از دست داد.

جنگل گلستان در شمال ایران

خوب است بدانید که یک‌هشتم گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان، بیش از ۵۰ ‪ درصد پستانداران کشور به دلیل برخورداری از منابع آبی متعدد مانند چشمه‌ها، رودخانه‌ها، نهرها و آبشارهای متعدد در این جنگل زندگی می‌کنند. همچنین برای رفاه مسافران پارکینگ و کمپینگ‌هایی جهت استراحت و اقامت شبانه در این جنگل احداث شده که کار را برای علاقه‌مندان طبیعت ساده‌تر کرده است.